вівторок, 28 квітня 2020 р.

Дистанційне навчання. Основи здоров'я 8 клас

Основи здоров'я 8 клас 
27.05. ТЕМА. Узагальнення знань з розділу 3 "Соціальна складова здоров'я"
ЗАВДАННЯ: скласти пам'ятку на тему "Поведінка під час мітингу" або "Як уникнути пограбування та шантажу"



20.05. ТЕМА.  Комп'ютерна безпека у мережі Інтернет. Онлайн безпека для попередження сексуального насильства та зловживань
Завдання: опрацювати &30, виконати тести
Завдання необхідно виконати до  20 травня 
Повідомте учням
Код доступу 461390
Попросіть учнів використати цей код,
відкривши посилання
join.naurok.ua

Або надішліть посилання учням:https://naurok.com.ua/test/join?gamecode=461390













13.05. Перевірочна робота. 

ЗАВДАННЯ: за &26-29 скласти пам'ятку, алгоритм дій, пораду(на вибір) на 1 слайді 

Результаты поиска

Все результат


Microsoft PowerPoint та надіслати на вайбер або ел.пошту galizkaj@gmail.com 




06.05. ТЕМА.  Загроза тероризму.
    1.Визначення тероризму.
      Терор(тероризм) – насильницькі дії (переслідування, захоплення заручників, вбивства та ін..) з метою залякування, нав’язування людям певної поведінки.


Види тероризму


→Індивідуальний
→Груповий
→Державний
↘Міднародний 

    
 "У 2017 році зафіксовано 1286 фактів терористичної діяльності (або передумов до вчинення терористичних актів). Найбільша їх кількість зафіксована у Донецькій (791) та Луганській (274) областях і пов’язана з подіями в районі проведення АТО", - йдеться у повідомленні.
      В Україні у 2017 році (за період з 01.01.2017 до 01.12.2017) зафіксовано 1286 фактів терористичної діяльності. Про це йдеться у відповіді Служби безпеки України (СБУ) на запит РБК-Україна.

Терористичні акти у Європі 2017 року.

17 серпня 2017 року, Барселона

У центрі Барселони білий мікроавтобус в'їхав у натовп людей. Терористичний напад було вчинено на одній з найпопулярніших туристичних вулиць міста - бульварі Ла Рамбла. Щонайменше 13 людей загинули, понад 100 - були травмовані. Двох підозрюваних у нападі затримано. Відповідальність за теракт взяла на себе терористична організація "Ісламська держава". 
3 червня 2017 року, Лондон

Нападники спрямували фургон у натовп пішоходів на Лондонському мосту в центрі столиці Великобританії, а згодом з ножами атакували людей на вулиці та в барі поблизу. Загинули семеро людей, близько 50 отримали поранення. Поліцейські застрелили трьох підозрюваних.

22 травня 2017 року, Манчестер 
Концерт американської співачки Аріани Гранде завершувався і глядачі почали розходитися, як у фойє концерного залу нападник підірвав саморобний вибуховий пристрій. Внаслідок теракту загинули 23 особи включно зі смертником Салманом Абеді. 
Квітень 2017, Стокгольм
Викрадена вантажівка врізається на торговій вулиці у шведській столиці спочатку в натовп, а потім - у будівлю універмагу. П'ятеро людей загинули, п'ятнадцятеро отримали поранення. У той же день поліція затримує 39-річного узбека за підозрою в тероризмі.
Березень 2017, Лондон
Вбивця навмисно спрямовує автомобіль у пішоходів на мосту в центрі Лондона, а потім з ножем нападає на поліцейського. Кількість жертв сягнула п'яти осіб. Британські силовики застрелили злочинця.

3. Найбільші терористичні організації світу.
Аль-Каїда: тисячі жертв і прихильники по всьому світу
Одна з наймасштабніших терористичних організацій у світі "Аль-Каїда" з'явилася 11 серпня 1988-го. Тоді Усама бен Ладен і керівник "Єгипетського ісламського джихаду" Абдулла Аззама прийняли рішення об'єднати свої зусилля для повалення світської влади в ісламських державах і введенні "Великого ісламського халіфату (арабо-мусульманську державу, створене пророком Мухаммедом)".Витоки появи "Аль-Каїди" – війна в Афганістані. Після того, як Радянський союз вивів свої війська, бойовики обрали собі нову мішень – США. У 1998-му, після терактів у столицях Кенії і Танзанії, "Аль-Каїду" назвали терористичною організацією №1.11 вересня 2001-го в США сталася серія масштабних терактів. Відповідальність на себе взяла "Аль-Каїда". 19 терористів захопили чотири пасажирські авіалайнери. 2 літаки направили у вежі Всесвітнього торгового центру, розташовані в південній частині Манхеттена в Нью-Йорку. Обидві вежі обрушилися, стався масштабний вибух, загинули тисячі мирних жителів.Третій літак направили в будівлю Пентагону у Вашингтоні, четвертий – впав у штаті Пенсільванія. За даними американських правоохоронців, теракт ретельно планували – терористи розділилися на чотири групи, в кожній з яких був бойовик з навичками управління літаком.У результаті страшної трагедії загинули 2977 осіб, 24 – досі вважають зниклими безвісти. Зруйновані башти Всесвітнього торгового центру і кілька прилеглих будівель.За час свого існування "Аль-Каїда" взяла відповідальність за 19 терактів, один з яких – напад на редакцію журналу Charlie Hebdo в січні поточного року. Тоді бойовики розстріляли 12 осіб, 11 отримали поранення.Підрозділу "Аль-Каїди" базуються в Ємені, Іраку, Алжирі, Афганістані. На цей момент організацію очолює 60-річний хірург Айман Мухаммед Рабіе аз-Завахірі. Як повідомляють ЗМІ, Айман був особистим лікарем бен Ладена і після його смерті став "терористом №1".
"Ісламська держава": страти і теракти
Угруповання "Ісламська держава Іраку" (ІДІЛ) з'явилася в результаті злиття 11 радикальних ісламських угруповань під керівництвом "Аль-Каїди" в 2006-му. У 2013-му ІДІЛ розповсюдило свою діяльність і на Сирію – вступили у війну на боці антиурядових сил. Після цього Аль-Каїда відмовилася від "Ісламської держави". На цей момент ІДІЛ діє в північно-східній частині Сирії і на території "сунітського трикутника" в Іраку.
На території ІДІЛа оголосили халіфат. Жителям підконтрольних територій доводиться жити за їхніми правилами. Селянам забороняють будувати церкви, використовувати релігійну символіку. За порушення правил слід фізичне покарання – удари батогом. Так, чоловікові, який жував гумку в громадському місці, загрожує 80 ударів.
У ІДІЛі практикують страти – бойовики спалюють військовополонених, а відео публікують в Інтернеті. Відповідальність за теракт в концертному залі Bataclan в Парижі, де 13 листопада загинули близько 100 осіб, також покладають на бойовиків ІДІЛ. Терористи захопили заручників, згодом поліція почала штурм театру. В результаті оперативних дій двох терористів вдалося знищити. Крім цього, теракти сталися поруч зі стадіоном Stade de France, де йшов матч футбольних збірних Франції та Німеччини, і в ряді інших кварталів Парижа. Там загинули десятки людей, і 352 людини отримали поранення.
За даними очевидців, нападники під час стрілянини вихваляли Аллаха і кричали: "Це за Сирію". Як повідомив прокурор французької столиці Франсуа Моленс, теракти в Парижі відбулися одночасно в шести точках.
Президент Франції Франсуа Олланд оголосив у місті режим НС і ввів війська. В цілому в результаті спецоперації було вбито 8 терористів. Олланд заявив про те, що теракт організували бойовики "Ісламського держави".
Талібан: нападають на школи і забороняють жінкам здобувати освіту
Рада безпеки ООН визнав зароджений в Афганістані Талібан терористичною організацією в 2003-му. На підконтрольних територіях бойовики ввели норми шаріату: заборонили музику, мистецтво, біле взуття, алкоголь.
Жінкам не можна з'являтися в суспільстві без родича-чоловіка і з відкритим обличчям. Крім того, дівчаткам не дозволяють отримувати освіту. Часто об'єктом нападу для бойовиків ставали школи, терористи викрадали десятки школярок і заявляли про те, що дівчата повинні виходити заміж, а не вчитися.
3 вересня 2010-го таліби влаштували вибух на мітингу в Кветті (Пакистан). Мітинг проводився в рамках міжнародного дня підтримки палестинців. Загинули 54 людей, ще 197 отримали страшні поранення.
"Боко харам": проти "західного способу життя" і за шаріат
"Боко харам" рада безпеки ООН визнав терористичною організацією в 2014-му. Завдання організації – ввести шаріат і викорінити "західний спосіб життя" на всій території Нігерії. Сама організація з'явилася в 2002-му. У березні поточного року вони присягнули на вірність ІДІЛу і змінили назву на "західноафриканських провінцію" Ісламської держави ".
Бойовики взяли на себе відповідальність за десятки терактів. Так, у місті Кано (штат Кано) 20 січня 2012 року в результаті 6 вибухів, організованих "Боко харам", загинуло не менше 120 осіб.
За різними оцінками, в організації перебувають від 4 до 6 тисяч осіб.
ФАТХ: борються з євреями
Палестинська організація, до складу якої входить воєнізоване крило і політична партія, ФАТХ визнана терористичною в Ізраїлі та США. ФАТХ існує з середини 50-х років. "fatah" у перекладі з арабської означає "перемога, завоювання", а слово "hataf" – "смерть". У її статуті сказано про те, що держава Ізраїль має бути знищене.
У різні роки від імені організації скоїли десятки терактів проти ізраїльтян. Так, у березні 2012-го, в результаті вибуху терориста-смертника в готелі Париж (Ізраїль), загинули 30 людей.
До слова, в 1993-му керівництво ФАТХ підписало мирну угоду в Ізраїлі, а після навіть отримав більшість місць в палестинському парламенті. Проте в 2004 році пост керівника ФАТХ зайняв Фарук Каддумі, який не прийняв мирну угоду з Ізраїлем.

Дії у випадку терористичних актів.

 Основні заходи щодо запобігання можливого терористичного акту:
  • не торкайте у вагоні поїзда, під'їзді або на вулиці нічийні пакети (сумки), не підпускайте до них інших. Повідомите про знахідку співробітника міліції;
  • у присутності терористів не виказуйте своє невдоволення, утримаєтеся від різких рухів, лементу  й стогонів;
  • при погрозі застосування терористами зброї лягайте на живіт, захищаючи голову руками, подалі від вікон, засклених дверей, проходів, сходів;
  • використайте будь-яку можливість для порятунку;
  • якщо відбувся вибух – вживайте заходів щодо недопущення пожежі та паніки, надайте домедичну допомогу постраждалим;
  • намагайтеся запам'ятати прикмети підозрілих людей і повідомте їх прибулим співробітникам спецслужб.
ЗАВДАННЯ:   у таблиці віднайдіть види тероризму та їх запишіть. Дайте відповідь на питання.
а
і
н
д
и
в
і
д
у
а
л
ь
н
и
й
р
т
е
р
о
д
е
р
ж
а
в
н
и
й
к
а
п
г
р
у
п
о
в
и
й
о
р
г
г
о
р
л
д
в
а
р
т
у
р
с
о
р
т
о
в
а
н
и
й
к
а
р
м
і
ж
н
а
р
о
д
н
и
й
т
а

Питання:
    Чому тероризм небезпечний для суспільства?




29.04. ТЕМА. Небезпека залучення до деструктивних соціальних угруповань
Прочитайте теорію.
У підлітковий період молодь потребує духовного розвитку. Саме в цьому віці в людини формується власна система цінностей. Та, відвідуючи духовні чи культурологічні центри, можна наразитися на небезпеку. Адже за вивіскою громадських чи комерційних організацій можуть ховатися деструктивні угруповання.
Деструктивними (від латинського, що означає «руйнування») називають організації або групи, які застосовують до членів угруповання методи маніпулювання, щоб вербувати і контролювати думки, почуття, поведінку членів організації. Часто в них панують правила та цінності, відмінні від прийнятих у суспільстві. Такі угруповання небезпечні, оскільки руйнують особистість психічно і фізично.
Через психологічну уразливість діти та підлітки часто потрапляють під зовнішній психологічний вплив. Під дією тиску підлітки можуть скоювати злочини, брати участь у терористичних актах. І хоча деструктивні угруповання змінюють назви та місця розташування, усі вони мають спільні ознаки.
Ознаки деструктивних соціальних угруповань
Жорстка ієрархія та абсолютна влада лідера та його оточення. Навіювання страху перед лідером чи групою.
Жорстка дисципліна, рядові члени не мають права на волевиявлення. Неправдива інформація або приховування інформації про організацію під час вербування нових членів.
Суворе додержання правил і цінностей організації.
Таємні ритуали, навчання, різні посвяти.
Підлітки потрапляють до деструктивних угруповань з різних причин.
Причини потрапляння молоді до небезпечних соціальних угруповань
Щоб убезпечити здоров’я і життя, підліткам треба знати основні прийоми залучення до таких організацій.
Прийоми залучення людини до деструктивних організацій
Найнебезпечніше те, що наведені психологічні маніпуляції застосовуються непомітно для членів організації. Новачки вважають, що підкоряються добровільно. А психологічні зміни сприймають як ознаки духовного розвитку. Насправді, члени деструктивних соціальних угруповань стають жертвами психологічного насильства. Через страх самотності вони підпорядковують власні потреби потребам інших. Людина стає залежною, відмовляється від власної індивідуальності. Це унеможливлює долання труднощів повсякденного життя.
Під тиском психологічного й фізичного насильства людина може здійснювати невластиві їй агресивні чи навіть злочинні дії, аж до насилля над собою. Довести, що людина стала жертвою психологічного насильства, складно. Тому кожен має усвідомлювати небезпеку і не потрапляти до таких угруповань.
Протидія залученню до деструктивних соціальних угруповань

Запишіть
1.    Що таке деструктивне угруповання?
2.    Як протидіяти спробам залучити до небезпечного угруповання?
Вирішіть ситуаційні завдання (1 на вибір)
Як діятимете в наведених ситуаціях?
1.    На дискотеці під стіною помітили яскравий подарунковий пакет і з’ясували, що він нічий.
2.    У торговельному центрі з урни зі сміттям почули цокання годинника.




06.05. ТЕМА.  Загроза тероризму
Терор, тероризм (від латинського слова terror — «страх», «жах») — це політика залякування, придушення насильницькими діями політичних супротивників чи конкурентів, нав’язування певних правил поведінки тощо. Тероризм загрожує здоров’ю і життю людей. Щоб досягти власних цілей, радикальні угруповання організовують вибухи і підпали, захоплюють заручників, будівлі та транспортні засоби, викрадають і вбивають людей тощо. Щоб убезпечитися, слід знати правила поведінки в разі виявлення вибухового пристрою або захоплення в заручники.
Найчастіше терористи закладають вибухові пристрої в багатолюдних місцях.
Будь-який предмет, знайдений на вулиці, у п ід’їзді, школі, транспортному засобі, може становити небезпеку для життя. Вибухові пристрої можуть бути заховані, наприклад, у сумці, валізі, пакунку, коробці чи іграшці.
Якщо ви знайшли підозрілий предмет:
Негайно викличте правоохоронців. Дочекайтеся правоохоронців і розкажіть, де побачили предмет.
Якщо ви знайшли підозрілий предмет у громадському транспорті:
запитайте оточуючих, чий він; якщо власника не виявили, повідомте водія.
Якщо ви знайшли підозрілий предмет у під’їзді:
спитайте в сусідів, якщо власника не встановлено, повідомте правоохоронців.
Якщо ви знайшли підозрілий предмет у школі:
повідомте вчителя чи директора.
Багатьох нещасних випадків і терористичних актів вдалося уникнути завдяки пильності громадян, які вчасно повідомили правоохоронні служби про підозрілі предмети.
Якщо вас захопили в заручники, потрібно зробити все, щоб зберегти життя власне і оточуючих. У 7 класі ви вивчали, як вижити в екстремальній ситуації. Одним із чинників виживання є віра в порятунок, позитивне мислення. Ви знаєте, що усвідомлення небезпеки, оцінка ситуації та правильна поведінка — завжди допоможуть.
Усвідомлення. Я усвідомлюю, що ситуація складна. Я усвідомлюю, де я опинився і що зі мною відбувається.
Оцінка. Я не панікую. Я знаю, що небезпеку не можна недооцінювати. Я не розгубився і не боюся.
Поведінка. Я пригадаю все, чого навчився в школі та вдома. Я знаю, як треба діяти. Я уважний і спостережливий. Я не втрачаю надію на порятунок. У мене все вийде. Я роблю для цього все, що можу.
Правила поведінки в разі захоплення в заручники
Опануйте себе
Не показуйте свого страху терористам, поводьтеся спокійно, не демонструйте ненависті до них, не вступайте з ними в конфлікт Якщо вас зв’язали або зав’язали очі, розслабтеся, дихайте глибше Виконуйте всі вимоги
Перш ніж щось зробити (встати, сісти, попити тощо), питайте дозволу. Не бійтеся звертатися з проханнями про те, чого конче потребуєте (наприклад вийти в туалет)
Не намагайтеся втекти, якщо не впевнені в успіху або якщо ваша втеча погіршить становище інших заручників
Запам’ятайте якомога більше інформації про терористів (кількість, зовнішність, статура, манера поведінки, особливості мовлення) Намагайтеся визначити місце свого перебування Не відмовляйтеся від їжі та води, бережіть свої сили Сядьте подалі від вікон, дверей і терористів. Це убезпечить вас під час штурму або в разі пострілів снайперів
Під час штурму лягайте на підлогу обличчям униз, поклавши руки на потилицю
Поводьтеся спокійно, гідно, підтримуйте позитивний психологічний настрій свій і оточуючих. Не втрачайте надію на порятунок. Пам’ятайте: спецслужби роблять усе, щоб вас звільнити Важливо, щоб молоді люди були готові діяти спокійно і цілеспрямовано. Урівноваженість, підтримка одне одного допоможуть зменшити стрес і поводитися гідно, якщо вас захопили в заручники.
Залучення до небезпечних соціальних організацій та угруповань — одна із соціальних небезпек. Щоб убезпечити здоров’я і життя, підлітки мають знати ознаки деструктивних соціальних угруповань, основні прийоми залучення до таких організацій та небезпечні наслідки для молоді. Молоді люди мають навчитися критично оцінювати всі пропозиції, приймати зважені рішення, розвивати вміння відмовлятися від небезпечних пропозицій. Слід розвивати спостережливість і кмітливість, уміння керувати емоціями, знати правила поведінки в разі виявлення вибухового пристрою чи захоплення в заручники.

Немає коментарів:

Дописати коментар